Diety internetowe

Chcąc wyglądać i czuć się dobrze, jesteśmy gotowi na wiele. Wykorzystują to internetowi dietetycy, mający dla nas złoty środek, który będzie zbawieniem. Dlaczego jednak mielibyśmy wierzyć osobom które nas nie znają, które nie wiedzą jak wygląda nasz tryb życia? Na co powinniśmy zwrócić uwagę dobierając dla siebie dietę?

Kiedy dostajemy lub kupujemy gotową dietę, nie jest on przygotowana tylko dla nas. Właściwie nie jest ona przygotowana dla nikogo konkretnego. Po prostu często setki/tysiące ludzi korzystają z identycznego rozwiązania. Często po kilku tygodniach jakiś efekt jest widoczny i wielu ludziom to wystarcza. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy wybrana dieta nie przynosi efektów. Często marnujemy z tego powodu wiele tygodni. Lecz jak nie popełnić tego błędu?

Przede wszystkim powinniśmy szukać profesjonalnych rozwiązań. Diety mają to do siebie, że źle dobrane mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Najlepszą opcją jest skorzystanie ze sprawdzonych rozwiązań firm, przychodni, klinik, bowiem jedynie wtedy mamy gwarancję bezpieczeństwa, kontroli i przede wszystkim indywidualnego podejścia. Mimo, że takie rozwiązania są płatne, to zyskujemy gwarancję – gwarancję efektu i bezpieczeństwa.

Wpis rozpocząłem od tego, że diety często są pisane na sztywno, bez konsultacji z potencjalnym “użytkownikiem”. Wiele osób nie myśl o tym i nie zdaje sobie sprawy z tego jak istotny jest to etap w jej dobieraniu. Każdy z nas żyje i pracuje inaczej, dodatkowo inaczej wygląda nasz rozkład dnia. Idealnie dobrana dieta weźmie pod uwagę te aspekty naszego życia, by jak najbardziej zoptymalizować jej efekt. Oczywiście najważniejsze jest nasze zaangażowanie ale to jest materiał na bardzo szeroki i zupełnie inny temat.