Czy powinniśmy używać suplementów diety?

Kiedy spożywamy produkty posiadające małe ilości substancji odżywczych, nasz organizm wzbogaca je „zabierając sobie”, aby były one kompletne. Czy tylko po to są nam potrzebne witaminy i suplementy?

To, że nasz organizm okrada siebie ze składników odżywczych prowadzi do niedoborów pokarmowych. Taka sytuacja ma miejsce, ponieważ dzisiejsze produkty które spożywamy nie są tym, czym być powinny. Woda która leci z naszych kranów zawiera wiele szkodliwych związków jak choćby chlor, natomiast ta z butelek wzbogacana jest konserwantami i środkami grzybobójczymi. Powietrze którym oddychamy jest bardzo zanieczyszczone. Do tego dochodzi mleko które przez pasteryzację staje się produktem mlekopodobnym. Przeglądając metki i opakowania innych produktów zauważymy że jest z nimi podobnie.

Aby nadrobić wszystkie witaminowe braki powinniśmy stosować idealnie zbalansowaną dietę. Problem dla tego rozwiązania jest niestety nasz szybki tryb życia i często brak samozaparcia. Jeśli należymy do grona ludzi zapracowanych z pomocą przyjdą nam suplementy diety.

Suplementy są dodatkami zawierającymi niezbędne dla naszego zdrowia składniki. W większości przypadków są to witaminy lub inne substancje biorące udział w procesach biochemicznych. Istnieje bowiem bliski związek między zdrowiem człowieka, długością jego życia, a jakością odżywiania się. Do poprawnego funkcjonowania, komórki naszego organizmu potrzebują sporo mikroskładników, których nie jesteśmy w stanie mu dostarczyć.

Najprostszą metodą dostarczania wszelkiej maści składników odżywczych są suplementy zawarte najczęściej w tabletkach, kapsułkach, proszkach lub płynach, które w łatwy i szybki sposób dostarczą naszemu organizmowi niezbędnych składników. Niezmiennie ważne jest, by zaopatrywać się w sprawdzone produkty które nie zaszkodzą naszemu organizmowi.