Jak wybrać odpowiednie witaminy?

Na początek kilka słów dotyczących tego, czym właściwie są witaminy. Witaminy to różnorodne związki organiczne, bez których nasz organizm byłby skazany na zaburzenia funkcjonowania. Główną ich rolą jest wspomaganie przemiany materii. Nasz organizm to wielka fabryka w której zachodzi mnóstwo procesów. Aby wszystko odbywało się w prawidłowy sposób potrzebne są witaminy – będące bezpośrednimi pomocnikami enzymów przyśpieszających zachodzące w naszym organizmie reakcje. Pierwsza witamina została wynaleziona w 1912 przez polskiego biochemika Kazimierza Funka. Była to witamina B1.

Wszelkie niedobory witamin powinno się uzupełniać w formie odpowiednio dobranych suplementów diety.

v Setki reklam zamieszczanych w prasie, radiu czy telewizji zachęcają nas do kupna określonych witamin. W rezultacie nie potrafimy już racjonalnie wybrać najlepszych dla nas suplementów. Niniejszy artykuł powstał właśnie po to, aby  pomóc Ci w wyborze odpowiednich dla potrzeb Twojego organizmu witamin.

Oto kilka najważniejszych zasad którymi należy się kierować przy doborze odpowiednich witamin.

Sztuczny intruz

Wszystko to co nasz organizm rozpoznaje jako sztuczne, traktowane jest przez niego jako coś szkodliwego, co należy niezwłocznie unicestwić. Dotyczy to zarówno witamin, jak i wszystkich innych substancji trafiających do naszego organizmu. Nie należy więc kupować sztucznych witamin. Ich minimalna wchłanialność oraz duża toksyczność powodują liczne efekty uboczne, podobnie jak w przypadku wielu lekarstw i farmaceutyków. Jeżeli jak najszybciej zrozumieją Państwo istotną różnice pomiędzy farmaceutykami a prawdziwymi witaminami, zaoszczędzicie wiele pieniędzy i problemów zdrowotnych sobie i swoim bliskim.

Naturalna kpina

Współcześnie wiele witamin posiada certyfikaty pozwalające określić je mianem naturalnych. Mało kto jednak wie, że w wielu krajach wystarczy tylko 25 % zawartości prawdziwych witamin, by móc otrzymać takowy certyfikat. Czy nie uważacie, że to kpina i brak poszanowania do ludzi kupujących takie specyfiki?

Tajemniczy proces produkcji

Kolejnym przykładem są witaminy  wyprodukowane w 100% z naturalnych roślin i warzyw.

Istnieją jednak pewne wątpliwości, mianowicie:

  • na jakich glebach uprawia się rośliny, z których tworzone są elementy składowe lub półprodukty do takich witamin?
  • jaki proces technologiczny towarzyszy tworzeniu takich specyfików?

Okazuje się, że półprodukty wytwarzane są często na niskiej jakości glebach nawożonych sztucznymi substancjami. Ponadto najbardziej powszechną formą wytwarzania płynu, proszku czy tabletki jest klejenie chemikaliami lub zgrzewanie w wysokiej temperaturze.

Wszystko to niestety negatywnie wpływa na jakość produktu. Wystarczy poczytać w Google o wpływie temperatury na jakość witamin. Odkryjemy, że teorie wiele lat podtrzymywane przez starszych lekarzy lub wybitnie mądrych wujków okażą się zwykłą farsą.

Oto kilka elementów składających się na produkcję najlepszej jakości witamin:

  1. Wysokiej jakości bogata w minerały i nienawożona sztucznie gleba
  1. Rośliny pochodzące wyłącznie z pewnego źródła
  1. Duża zawartość Fito składników
  1. Proces technologiczny bez użycia klejów chemicznych  i wysokich temperatur
  1. Wysoka przyswajalność substancji odżywczych

,,Kupując tanio, kupujesz drogo – bo musisz kupować cały czas”

Ta znana maksyma życiowa potwierdza nasze codzienne, konsumpcyjne decyzje.

To nie cena i ilość reklam w telewizji stanowi o jakości produktu. Spójrzcie chociażby na takie firmy jak Mercedes, Rolex czy Apple. Dlaczego podobnie jak przemysł farmaceutyczny nie emitują one bez przerwy swoich reklam w mediach? Odpowiedź jest prosta. Ich bezkonkurencyjna jakość i marka tworzona z poświęceniem i dla ludzi przez wiele lat to fakt. Nie potrzeba manipulacji marketingowych, by ludzie uwierzyli w wartość tychże marek. Stanowią one wartością samą w sobie i dlatego są najlepiej sprzedającymi się markami na świecie.

Zapytajmy więc Google o najlepiej sprzedającą się markę witamin…

Podobnie jak ja, w odpowiedzi ujrzeli Państwo z pewnością strony www.nutrilite.pl lub www.nutrilite.com.

Odwracając sytuację i wpisując w Google NUTRILITE przeczytamy, że jest to marka numer 1 na świecie.

Zachęcam więc Państwa by zajrzeć na te strony i dowiedzieć się więcej o witaminach Nutrilite. Zdobędziecie tam wiedze, która pozwoli Wam poprawić jakość życia własnego jak i swoich bliskich.

Pozdrawiam i życzę zdrowia!

Marcin Maciocha